Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

18,19 XII 2017 - Jak rozwijać kompetencje językowe uczniów z wykorzystaniem dramy?

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele poloniści/humaniści  szkół podstawowych i gimnazjów uczący w szkołach Warszawy i województwa mazowieckiego,


zapraszamy na warsztaty metodyczne :

 

Jak rozwijać kompetencje językowe uczniów z wykorzystaniem dramy?

Szanowni Państwo,
nauczyciele języka polskiego i przedmiotów humanistycznych…

Od 1 września 2017 r. obowiązuje nowa postawa programowa w klasie IV i VII szkoły podstawowej.”Nauczyciel w organizowaniu procesu dydaktycznego jest zobowiązany do stosowania rozwiązań metodycznych, które zapewnią integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego oraz rozwój intelektualny i emocjonalny uczniom o różnym typie inteligencji. W swojej pracy powinien wykorzystywać metody takie jak dyskusja i debata, drama lub projekt edukacyjny, które wspomagają rozwój samodzielnego docierania do informacji i prezentowania efektów kształcenia przez uczniów.”
Zapraszamy zatem Państwa do poznania dramy jako metody nauczania.

Celem  proponowanych zajęć jest poznanie istoty dramy oraz technik dramowych, rozwijających kompetencje językowe uczniów na II i III etapie kształcenia.

Program :

  • Drama jako metoda wspomagająca proces nauczania i uczenia się.
  • Drama a program języka polskiego na II i III etapie kształcenia
  • Techniki dramy a doskonalenie kompetencji językowych.
  • Prezentacja lekcji języka polskiego z wykorzystaniem dramy.
  • Zespołowe opracowanie scenariusza lekcji języka polskiego z wykorzystaniem dramy.
  • Informacja zwrotna a kompetencje językowe ucznia.

Liczba godzin : 10
Termin: 18-19 grudnia 2017r. (15.00 – 19.15)
Miejsce: MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, sala 21  (parter)
Koszt: bezpłatnie
Zgłoszenia należy wypełnić w formie elektronicznej pod adresem [http://www.warszawa.mscdn.pl/oferta-biezaca]

Prowadzące:
Maria Gudro-Homicka  - nauczycielka języka polskiego, rzeczoznawca ds opiniowania podręczników szkolnych, wieloletni metodyk języka polskiego w Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach oraz w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Toruniu,  były doradca metodyczny w WOM w Siedlcach, konsultant w PODN w Garwolinie, edukator dramy od 1992 roku, prowadzi szkolenia dramy  z nauczycielami języka polskiego, nauczania wczesnoszkolnego, z psychologami w wielu  miastach w Polsce. Autorka programów języka polskiego i licznych publikacji metodycznych, była redaktor naczelna czasopisma ,,Polski w praktyce " w latach 2009-2012
Marta Choroszczyńska – nauczycielka konsultantka, polonistka dyplomowana, była doradczyni metodyczna ds. przedmiotowo-problemowych. Autorka licznych publikacji oświatowych, redaktorka prowadząca wiele publikacji, np. „Poradnik dla nauczycieli” - Wydawnictwo RAABE. Autorka i współautorka programów edukacyjnych i szkoleń doskonalących pracę nauczycieli w szkole i placówce. Animatorka działań na rzecz edukacji i środowiska oświatowego, wieloletnia członkini SNaP, obecnie wiceprzewodnicząca stowarzyszenia.
 
 

Osoba do kontaktu:
Marta Choroszczyńska - nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Warszawie
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 tel. : (22) 536-60-77