Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

8,9 VI 2018 - Model Nowoczesnej Szkoły 2018 „Budujemy koalicję na rzecz uczenia się”


 

Model Nowoczesnej Szkoły 2018

 

 

„Budujemy koalicję na rzecz uczenia się”

 


III Ogólnopolska Konferencja i Targi dla Dyrektorów Szkół, Nauczycieli oraz Samorządów i Kuratoriów Oświaty
8 i 9 czerwca

Tegoroczne spotkania w Ząbkach w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca odbędą się pod hasłem „Budujemy koalicję na rzecz uczenia się”.


„Zbudujmy w Polsce koalicję na rzecz Uczenia się. Nowe technologie są realną szansą na poprawę jakości edukacji poprzez umiejętne ich zastosowanie. Jednak ok 70% polskich szkół, które wdrożyły powszechnie komputery do swoich placówek nadal stosują model transmisyjnego, podawczego nauczania. Powołując się na najnowsze badania przeprowadzone w kraju oraz raport Banku Światowego wskażemy, iż właściwym kierunkiem do umiejętnego zastosowania technologii w szkole jest przesunięcie nacisku z podawczego Nauczania na interakcyjne Uczenie się”.


Tomasz Łukawski-dyrektor szkoły

 


Podczas konferencji odbędą się wykłady profesorów akademickich oraz praktyków szkolnych, prezentacje i dyskusje, jak również warsztaty oraz targi.

Tematykę rozłożyliśmy na trzy główne bloki dyskusyjno-prezentacyjne:

  1. Twórcze programowanie w szkole
  2. „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” szansą i nowym kierunkiem rozwoju szkół
  3. „Aktywna Tablica” portalem do interaktywnego uczenia się.

Nie zapomnieliśmy o integracji uczestników konferencji i umożliwieniu wieczornego wspólnego spędzenia czasu w miłej i sympatycznej atmosferze przy grillu w pobliskim ośrodku wypoczynkowym „Złote Brzozy”.


Konferencja jest skierowana do dyrektorów szkół oraz nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem TIK, jak również innych osób zaangażowanych w proces cyfryzacji.
Informacje dotyczące konferencji są dostępne na stronie: www.modelnowoczesnejszkoly.pl

 

 

ZAPRASZAMY


Organizatorzy konferencji:
Tomasz Łukawski Dyrektor
Szkoły Podstawowej Nr 3
im. Małego Powstańca w Ząbkach

Iwona Pańta
dyrektor konferencji