Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

28 II, 14 III - Konstruowanie zadań i testów z języka polskiego

 

 

 

Szanowni Państwo ,
nauczyciele poloniści szkół podstawowych i gimnazjów uczący w szkołach Warszawy i województwa mazowieckiego,
zapraszamy na warsztaty metodyczne:


Konstruowanie zadań i testów z języka polskiego.
 

Szanowni Państwo,
Jak napisać ciekawe   zadanie czy  intrygujące ćwiczenie w zakresie kształcenia literackiego, językowego i kulturowego? W jaki sposób zachęcić dzieci i młodzież do ćwiczeń umysłowych z wykorzystaniem tzw. wiązek zadań i testów sprawdzających wiedzę  i umiejętności? Jak je skonstruować? Na te i inne pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź uczestnicząc w zaproponowanej formie doskonalenia.
Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału.
Celem proponowanych zajęć jest doskonalenie konstruowania zadań i testów  z języka polskiego na II i III etapie kształcenia.

Program :

  1. Podstawy pomiaru dydaktycznego.
  2. Jakościowe i ilościowe analizy tekstów, zadań i testów.
  3. Praktyczne konstruowanie trafnych zadań i testów -sprawdzanie osiągnięć uczniów

Liczba godz.: 12
Termin: 28 lutego i 14 marca br. w  godz. 15.00 – 19.30
Miejsce: MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, sala 1 i 21
Koszt: 60 zł

Zgłoszenia należy wypełnić w [formie elektronicznej] do 26 lutego br.

Osoby prowadzące:
•    Adam Brożek - nauczyciel języka polskiego, współtwórca krajowego systemu egzaminów zewnętrznych,kierownik krajowego zespołu w międzynarodowych badaniach PIRLS/TIMSS. Członek zespołu, który opracował projekt egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego z języka polskiego. Współautor informatorów o egzaminie gimnazjalnym, maturalnego oraz przykładowych zadań egzaminacyjnych dla CKE Współautor podręczników do języka polskiego i poradników przedmiotowych. Członek Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego przy PAN. były pracownik CKE, specjalista pomiaru dydaktycznego oraz konstruowania testów  sprawdzających i egzaminacyjnych, autor wielu programów edukacyjnych i publikacji metodycznych oraz opracowań badawczych.
•    Marta Choroszczyńska – nauczycielka konsultantka, polonistka dyplomowana, była doradczyni metodyczna ds. przedmiotowo-problemowych. Autorka licznych publikacji oświatowych, redaktorka prowadząca wiele publikacji, np. „Poradnik dla nauczycieli” - Wydawnictwo RAABE. Autorka i współautorka programów edukacyjnych i szkoleń doskonalących pracę nauczycieli w szkole i placówce oświatowej. Animatorka działań na rzecz edukacji i środowiska oświatowego, wieloletnia członkini Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów.

Osoba do kontaktu:
Marta Choroszczyńska - nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Warszawie
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 tel. : (22) 536-60-77