Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

12,14,21 III 2018 - Rozwój i awans zawodowy nauczyciela mianowanego

Szanowni Państwo,
zapraszamy na kolejna edycję kursu:

„Rozwój i awans zawodowy nauczyciela mianowanego”

 

Procedura awansu zawodowego i związane z nią wymagania kwalifikacyjne są wyzwaniem nawet dla doświadczonego nauczyciela. W trakcie kursu nauczyciele mianowani, ubiegający się o stopień nauczyciela dyplomowanego poznają wybrane elementy prawa oświatowego, niezbędne do spełnienia wymagań kwalifikacyjnych. Uczestnicy poddadzą refleksji opracowane na początku stażu plany rozwoju zawodowego, przedyskutują możliwości realizacji poszczególnych wymagań formalnych i merytorycznych w trakcie na stażu, przygotowani zostaną do opracowania sprawozdania za okres stażu oraz prezentacji dorobku zawodowego przed komisją kwalifikacyjną.

Program szkolenia:

  1. System awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w świetle prawa.
  2. Realizacja zadań wynikających z planu rozwoju zawodowego.
  3. Nauczyciel mianowany przed komisją kwalifikacyjną.

Liczba godz.: 15
Terminy: 12.03; 14.03; 21.03. 2018 r. (godz. 15.00 – 19.00)
Miejsce: MSCDN Warszawa, ul. Świętojerska 9, sala
Forma bezpłatna

Osoby prowadzące: Małgorzata Górska – nauczyciel konsultant ds. awansu zawodowego, edukacji prawnej i edukacji globalnej; nauczyciel dyplomowany (2001), edukator (MENiS , 2000), ekspert ds. awansu zawodowego. Posiada doświadczenie opiekuna stażu, dyrektora szkoły, eksperta komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o kolejne stopnie awansu, trenera ogólnopolskich szkoleń dla kandydatów na ekspertów programu Ekspert oraz wykładowcy na kursach kwalifikacyjnych i doskonalących dla kadry kierowniczej z zakresu zarządzania oświatą, wykładowcy przedmiotu Prawo oświatowe w Kolegium Nauczycielskim w Warszawie, edukatora ds. rozwoju i awansu zawodowego, koordynatora wspomagania rozwoju szkół.
Dr Renata Stoczkowska – dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki; dydaktyk biologii i przyrody; wieloletni nauczyciel akademicki, promotor prac licencjackich i magisterskich, opiekun praktyk przedmiotowo–metodycznych; aktualnie zatrudniona jako specjalista ds. badań pedagogicznych w MSCDN; praktyk w zakresie przeprowadzania ewaluacji wewnętrznej placówki oświatowej; autorka publikacji z zakresu dydaktyki biologii, edukacji ekologicznej i zdrowotnej oraz ewaluacji wewnętrznej szkoły i tworzenia narzędzi badawczych.

Zgłoszenia przejmujemy wyłącznie w formie elektronicznej.
Zapisy na stronie: warszawa.mscdn.edu.pl (Zakładka: Oferta bieżąca)

O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant:
Małgorzata Górska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
tel. : 519 835 949 pn.-pt. w godz. 10.00-16.00