Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

20 III 2018 - Nauczanie historii w szkole podstawowej w klasach IV – VIII

 


Szanowni Państwo,
Nauczyciele historii /Szkoła podstawowa/


Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie ma zaszczyt zaprosić Państwa na warsztaty metodyczne:

 

Nauczanie historii w szkole podstawowej w klasach IV – VIII,

 

które odbędą się 20 marca 2018 roku (wtorek) w godzinach 15.00 - 20.00 w MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, Warszawa, sala numer 5, parter.

Cele warsztatów metodycznych:
- zapoznanie ze strukturą i założeniami nowej podstawy programowej z historii,
- doskonalenie kompetencji nauczycieli w zakresie planowania pracy na lekcjach historii w klasie IV i VII szkoły podstawowej.

W programie:

  • Struktura i założenia nowej podstawy programowej z historii w szkole podstawowej.
  • Planowanie pracy na lekcjach historii w klasie IV szkoły podstawowej.

Projektowanie zajęć z historii w klasie VII z uwzględnieniem programów nauczania, podręczników i wykorzystaniem źródeł historycznych.

Prowadząca:
dr Teresa Stachurska-Maj - nauczyciel konsultant ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Adiunkt w Instytucie Badań Edukacyjnyjnych. Autorka podręczników i pomocy dydaktycznych do historii i wos-u.

Forma doskonalenia zawodowego jest bezpłatna. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → [Oferta bieżąca - zapisy]. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt; w godz.11.00- 14.00,
śr; 16.00-18.00 lub w sekretariacie rejestracji kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536-60-66.