Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

4,19,25 IV 2017 - Ewaluacja wewnętrzna szkoły/placówki oświatowej (szkolenie dla nauczycieli przedszkoli)

 

 

Szanowna Pani/Panie

Zapraszamy na szkolenie dedykowane nauczycielom przedszkoli:

 

Ewaluacja wewnętrzna szkoły/placówki oświatowej

 

Zmiany zachodzące we współczesnym świecie wpływają na kształtowanie się społecznych oczekiwań wobec szkól/placówek oświatowych. Potrzeba osiągania zakładanych celów oraz sprostania zewnętrznym oczekiwaniom wymusza rozwój i dbałość o jakość pracy szkoły/placówki. Jednym z instrumentów służących dbałości o jakość jest ewaluacja wewnętrzna, która pozwala wyciągnąć wnioski na temat mocnych i słabych stron szkoły/placówki oraz potrzebnych jej zmian. Uzyskanie wartościowych informacji będzie możliwe jeżeli rzetelnie zostaną przygotowane projekt ewaluacji oraz narzędzia ewaluacyjne, a następnie wnikliwie przeanalizowane pozyskane wyniki badań.

Proponujemy Państwu zajęcia, które pomogą zrozumieć związek wyników i wniosków z ewaluacji z projektem i narzędziami badawczymi, przygotują uczestników do tworzenia własnych narzędzi badawczych i opracowania wyników badań ewaluacyjnych.

Zajęcia w wymiarze 15 godzin dydaktycznych odbędą się w dniach: 4.04; 19.04; 25.04.2017 godz 14.30-19.00 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie przy ul. Świetojerskiej 9.

 

Program szkolenia:

  1. Podstawy prawne ewaluacji wewnętrznej w szkole/placówce oświatowej
  2. Planowanie i projektowanie ewaluacji
  3. Zasady tworzenia narzędzi badawczych
  4. Organizacja badań pedagogicznych
  5. Podsumowanie ewaluacji

Liczba godz.: 15 - 3 spotkania
Termin: 4.04.2017, 19.04.2017 i 25.04.2017 w godz. 14.30-19.00
Miejsce: MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9 , sala 118
Koszt: 50zł

  • Prowadząca: dr Renata Stoczkowska, specjalista ds. badań pedagogicznych w MSCDN Wydział w Warszawie, autorka publikacji na temat ewaluacji wewnętrznej szkoły i konstruowania narzędzi ewaluacyjnych; praktyk w zakresie przeprowadzania ewaluacji wewnętrznej placówki oświatowej, konstruowania narzędzi badawczych i opracowywania wyników badań; doświadczony szkoleniowiec.

 

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w [formie elektronicznej] z zakładki [Oferta bieżąca] strony MSCDN. 

Po skompletowaniu grupy chętnych uczestników, otrzymają Państwo informację o warunkach zakwalifikowania na szkolenie.

 

Serdecznie zapraszam
Kierownik kursu
Renata Stoczkowska


Szczegółowych informacji udziela: dr Renata Stoczkowska – specjalista ds. badań pedagogicznych; tel. 600819608; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.