Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

16 V, 6 VI 2018 - Konstruowanie zadań i testów z języka polskiego

 

 

 

Szanowni Państwo ,
nauczyciele poloniści szkół podstawowych i gimnazjów uczący w szkołach Warszawy i województwa mazowieckiego,
zapraszamy na warsztaty metodyczne:


Konstruowanie zadań i testów z języka polskiego.

Szanowni Państwo,
Jak napisać ciekawe zadanie czy intrygujące ćwiczenie w zakresie kształcenia literackiego, językowego i kulturowego? W jaki sposób zachęcić dzieci i młodzież do ćwiczeń umysłowych z wykorzystaniem tzw. wiązek zadań i testów sprawdzających wiedzę i umiejętności? Jak je skonstruować? Jak przygotować uczniów do egzaminu po ósmej klasie? Na te i inne pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź uczestnicząc w zaproponowanej formie doskonalenia.
Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału.

Celem proponowanych zajęć jest doskonalenie konstruowania zadań i testów z języka polskiego na II i III etapie kształcenia.
Program :

  1. Podstawy pomiaru dydaktycznego.
  2. Jakościowe i ilościowe analizy tekstów, zadań i testów.
  3. Praktyczne konstruowanie trafnych zadań i testów-sprawdzanie osiągnięć uczniów

Liczba godz.: 12
Termin: 16 maja i 6 czerwca br. w godz. 15.00 – 19.30
Miejsce: MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, sala 21
Koszt: 60 zł
Zgłoszenia należy wypełnić w [formie elektronicznej] do 14 maja br.

Osoby prowadzące:
Adam Brożek - nauczyciel języka polskiego, współtwórca krajowego systemu egzaminów zewnętrznych, kierownik krajowego zespołu w międzynarodowych badaniach PIRLS/TIMSS. Członek zespołu, który opracował projekt egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego z języka polskiego. Współautor informatorów o egzaminie gimnazjalnym, maturalnego oraz przykładowych zadań egzaminacyjnych dla CKE Współautor podręczników do języka polskiego i poradników przedmiotowych. Członek Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego przy PAN. były pracownik CKE, specjalista pomiaru dydaktycznego oraz konstruowania testów sprawdzających i egzaminacyjnych, autor wielu programów edukacyjnych i publikacji metodycznych oraz opracowań badawczych.
Marta Choroszczyńska – nauczycielka konsultantka, polonistka dyplomowana, była doradczyni metodyczna ds. przedmiotowo-problemowych. Autorka licznych publikacji oświatowych, redaktorka prowadząca wiele publikacji, np. „Poradnik dla nauczycieli” - Wydawnictwo RAABE. Autorka i współautorka programów edukacyjnych i szkoleń doskonalących pracę nauczycieli w szkole i placówce oświatowej. Animatorka działań na rzecz edukacji i środowiska oświatowego, wieloletnia członkini i wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów.

Osoba do kontaktu:
Marta Choroszczyńska - nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Warszawie
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. : (22) 536-60-77