Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

9,23 V 2017 - Życie codzienne w PRL

 

 

 


Szanowni Państwo,
Nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie


Serdecznie zapraszamy na warsztaty metodyczne:

 

Życie codzienne w PRL.

 

Celem warsztatów metodycznych jest podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania niepublikowancyh źródeł archiwalnych , poodniesienie umiejętności krytyki źródeł oraz przybliżenie różnych form współpracy szkoły i archiwum.

Program warsztatów:

  1. Wypoczynek w PRL – materiały i książeczki paszportowe.
  2. Życie codzienne obywatela PRL- instrukcje, poradniki i archiwalny zasób fotograficzny.
  3. Opracowanie scenariuszy lekcji historii na podstawie archiwalnych źródeł w IPN. 

Liczba godzin: 10
Termin : 9 maja i 23 maja 2017 roku w godz. 14.30 – 18.15.

Miejsce: Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, ul. Kłobucka 21.
Koszt: bezpłatnie, po dokonaniu zgłoszenia.

Każdy uczestnik konferencji nieodpłatnie otrzyma materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu.

Prowadzący:

  • dr Teresa Stachurska-Maj - nauczyciel konsultant ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Adiunkt w Instytucie Badań Edukacyjnych. Autorka podręczników i pomocy dydaktycznych do historii i wos-u.
  • Magdalena Mołczanowska- historyk, adiunkt w Archiwum IPN (dawniej Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów) kieruje Zespołem, do którego zadań należy m.in. recenzowanie i projektowanie przepisów wewnętrznych oraz organizacja wydarzeń popularyzujących zasób archiwalny i działalność Archiwum IPN.

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej [Oferta bieżąca] pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → Aktualności .
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt; w godz.11.00- 14.00, śr; 16.00- 18.00 lub w sekretariacie rejestracji kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536-60-6