Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

10 V 2017 - Jeden obraz – wiele słów

 

 

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele języka polskiego uczący w szkołach podstawowych, gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych, wychowawcy, pedagodzy szkolni…


Szanowne Koleżanki i Koledzy,
z przyjemnością zapraszam na warsztaty metodyczne pt.

 

 

Jeden obraz – wiele słów,

 

którego głównym celem jest poszerzenie kompetencji nauczycieli do realizacji podstawy programowej poprzez:

 • Wykorzystanie zdjęć profilowych i portretów w celu integracji klasy szkolnej i budowania więzi międzyludzkich.
 • Wykorzystanie fotografii w nauczaniu przedmiotów i rozwijaniu umiejętności wychowawczych i terapeutycznych a ponadto uwalnianie siebie oraz swoich uczniów od rutyny i szkolnych stereotypów, w poczuciu bezpieczeństwa, że kreatywnie realizuję zadania podstawy programowej oraz odkrywam talenty i zainteresowania uczniów.

Program:

 • Fotografia jako obiekt i przestrzeń w rozwoju osobistym.
 • Cele i zastosowania fotografii w nauczaniu, rozwoju społecznym i interpersonalnym.
 • Zasady obowiązujące podczas wykorzystywania fotografii podczas zajęć.
 • Zdjęcie jako metafora
 • Technika - Portret z Twarzą
 • Technika - Fotowiersz
 • Opracowanie przykładowych zastosowań ćwiczeń w nauczaniu przy wspomaganiu fotografią.

Prowadzący:

 • Dorota Raniszewska jest coachem i trenerką rozwoju osobistego, pisarką i fotografem, licencjonowanym konsultantem Motivational Maps™, certyfikowaną trenerką Points of You®, z wykształceniem w zakresie filologii i rozwoju osobistego.Szkoliła się w technikach Terapii Tańcem i Ruchem. Stosuje fotografię w rozwoju interpersonalnym oraz w praktyce coachingu w połączeniu z pisaniem i działaniami ekspresyjnymi w przyrodzie, aby stymulować rozwój osobisty i autorefleksję, uruchamiać zmianę społeczną, pomagać ludziom po to , aby odważyli się marzyć, spełniać swoje życiowe potrzeby, rozwijać wrażliwość, akceptację, wykorzystywać swoją siłę.
  Pracuje, aby wspierać integrację społeczną i relacje międzyludzkie oparte o szacunek wzajemny. Autorka książki "JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej".
  Książkę można znaleźć na stronie: https://obrazwcoachingu.pl/ksiazka-jeden-obraz-wiele-slow/.Stworzyła grupę na Facebooku pod tą samą nazwą co jej książka JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Prowadzi warsztaty z wykorzystania fotografii w różnych procesach, m.in. dydaktycznym i wychowawczym a także rozwoju osobistego.

Liczba godz.: 5
Terminy i miejsce :
Termin 10 maja 2017r. 15.30 – 19.45 sala nr 21, MSCDN
Koszt: 40 zł na konto MSCDN

Zapisy wyłącznie elektroniczne na stronie: warszawa.mscdn.edu.pl [Oferta bieżąca]
Liczba miejsc ograniczona, grupa nauczycieli, maksymalnie – 20 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant:
Marta Choroszczyńska ,tel. 22 536 60 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.