Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

9 V 2017 - Przygotowanie do wdrażania nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej (chemia i fizyka) w szkole podstawowej od 2017 r.

 

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele CHEMII i FIZYKI szkół podstawowych

Zapraszamy na bezpłatną konferencję:

 

Przygotowanie do wdrażania nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej (chemia i fizyka) w szkole podstawowej od 2017 r.

 

Program szkolenia:

  1. Założenia nowej reformy oświatowej od 2017 r.
  2. Status prawny oraz struktura nowej podstawy programowej z chemii i fizyki realizowanej w szkole podstawowej.
  3. Analiza zmian w podstawie programowej w odniesieniu do wymagań, działów tematycznych, korelacji z innymi przedmiotami i ramowych planów nauczania.
  4. Podstawa programowa z przedmiotów edukacji przyrodniczej jako fundament programów nauczania w szkole podstawowej.
Liczba godz.: 4
Termin: 9 maja 2017 r. (godz.15.00- 18.00)
Miejsce:  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, aula (parter).
Koszt: bezpłatnie

Prowadzący:

  • Dorota Jasińska - konsultantka ds. edukacji przyrodniczej MSCDN w Warszawie. Dyplomowany nauczyciel biologii z wieloletnim doświadczeniem. Autorka i realizatorka  licznych form doskonalenia zawodowego z zakresu metodyki i dydaktyki przedmiotów przyrodniczych.
  • Elżbieta Kawecka - honorowy profesor oświaty; wieloletni nauczyciel fizyki, egzaminator maturalny; nauczyciel konsultant Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Autorka i realizatorka licznych szkoleń dla nauczycieli dotyczących nauczania fizyki z wykorzystaniem nowych technologii.
  • Stanisław Ryszard Piech - nauczyciel dyplomowany, wieloletni nauczyciel chemii (31 lat stażu pedagogicznego) w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Konkursu Chemicznego, egzaminator gimnazjalny i maturalny, współpracownik OKE i CKE, wieloletni dyrektor zespołu szkół.
  • dr Ewa Pyłka-Gutowska - doktor pedagogiki, nauczyciel konsultant, koordynator zespołu edukacji przyrodniczej na Mazowszu, edukator MEN. Autorka programów nauczania i podręczników dla uczniów oraz poradników dla nauczycieli.

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej z zakładki  [Oferta bieżąca] strony MSCDN.

Ważne!
W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilną informację zwrotną z tytułem szkolenia w temacie wiadomości wysłanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Ewa Pyłka-Gutowska najlepiej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub sms  tel. 506-386-45