Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

25-26 VI 2018 - Kurs dla kierowników wycieczek szkolnych

 

 

 

 


Szanowni Państwo,
nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek, nauczyciele wychowawcy

Zapraszamy do udziału w formie:

 

Kurs dla kierowników wycieczek szkolnych

 

Turystyka i krajoznawstwo, to obszar odgrywający ważną rolę w życiu szkoły. Wycieczki kształtują pozytywne cechy charakteru i umiejętności funkcjonowania w grupie, wyrabiają nawyk racjonalnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego, dostarczają wielu wrażeń, radości i satysfakcji. Wreszcie regenerują siły do pracy i nauki, podnosząc sprawność fizyczną. Rozwijając indywidualne zamiłowania i zainteresowania, mają duży wpływ na rozwój intelektualny, zbliżają młodego człowieka do przyrody, pozwalając mu pełniej zrozumieć otaczające zjawiska. Są doskonałą okazją do budowania relacji rówieśniczych. Ale tylko właściwie przygotowana impreza turystyczna pozwala mieć pewność, iż zachowane zostaną wszelkie kanony związane z prawem i bezpieczeństwem. Jak dobrze przygotować się do takiej podróży? Na to pytanie z pewnością uzyskacie Państwo odpowiedź na naszym kursie. Zapraszamy do udziału.

Program szkolenia:

• Turystyka i krajoznawstwo jako forma aktywności człowieka.
• Podstawy prawne organizacji przez szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki.
• Technika organizacji szkolnych wycieczek krajowych i zagranicznych.
• Zakres czynności i odpowiedzialności dyrektora szkoły, kierownika wycieczki i opiekuna.
• Bezpieczeństwo życia oraz zdrowia dzieci i młodzieży na imprezach turystyczno - krajoznawczych.

Liczba godz.: 10
Termin: 25.06.2018 r. (godz. 14.30- 18.30), 26.06.2018 r. (godz. 14.30- 18.30).
Miejsce: MSCDN Warszawa, ul. Świętojerska 9 , sala 118, I piętro.
Koszt: 100 zł


Prowadzący:
Elżbieta Lewandowska - Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Pedagog szkolny z 20-letnim stażem, wieloletni doradca metodyczny pedagogów szkolnych. W ciągu 13 lat nauczyciel konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie – koordynowanie pracą wszystkich doradców metodycznych w rejonie działania ODN. Autorka i realizatorka bardzo wielu programów szkoleniowych dla doradców metodycznych, nauczycieli, dyrektorów szkół, pedagogów szkolnych i psychologów ( w tym na kursach kwalifikacyjnych i grantach Kuratorium Oświaty). Tematyka dotyczyła różnych obszarów pracy szkoły, ale przede wszystkim jej zadań wychowawczych, oraz kompetencji i roli nauczyciela w pracy wychowawczej z klasą i z uczniem.

Karol Maluga – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej na kierunku Ratownictwo Medyczne. Instruktor w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), instruktor AHA, BLS AED, koordynator medyczny zespołów wyjazdowych, ratownik wodny WOPR.

 


Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej – formularz jest dostępny na stronie MSCDN w zakładce [Oferta bieżąca - zapisy] w obszarze „Kursy kwalifikacyjne i nadające uprawnienia”. Po skompletowaniu grupy chętnych uczestników, otrzymają Państwo informację o warunkach zakwalifikowania na szkolenie.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant:
Beata Czyżewska; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
tel.: (22) 536 60 85 pn.-pt. w godz. 8.00-14.00.