Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

26 VI 2017 - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) zaprasza na spotkanie „Edukacja w kontakcie z przyrodą”

 

 

 

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) zaprasza na spotkanie

 

„Edukacja w kontakcie z przyrodą”,

 

w trakcie którego zaprezentowane zostaną materiały dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania wczesnoszkolnego (klasa III) oraz klas IV-VI szkoły podstawowej. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca br. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

Materiały przygotowane są w ramach międzynarodowego projektu „Lifelong Learning through Nature”, realizowanego przez partnerskie organizacje BirdLife International z Malty (BirdLife Malta), Wielkiej Brytanii (RSPB), Irlandii (BirdWatch Ireland) i Polski (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków).

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na znaczenie bezpośredniego kontaktu z przyrodą na każdym etapie kształcenia i poznawania świata przez młodych ludzi. Wypracowane materiały zawierają propozycję zajęć przyrodniczych w terenie, które są kontekstem do wdrażania różnorodnych treści nauczania i rozwijania umiejętności, służących zdobywania wiedzy przez uczniów. Ich polska wersja uwzględnia podstawy programowe w zakresie edukacji przyrodniczej oraz przyrody i biologii dla odpowiednich etapów nauczania.

Uczestnicy spotkania  otrzymają  bezpłatne egzemplarze materiałów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu wg formularza do Jadwigi Moczarskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Należy podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail lub telefon kontaktowy. Zgłoszenia najlepiej przysyłać do 22 czerwca 2017 r. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela Jadwiga Moczarska – specjalista Monitoringu Ptaków Polski, OTOP, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 22 761-82-05 wew. 202.

Termin: 26 czerwca 2017 r.
Godzina: 17.00-19.00
Miejsce: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Świętojerska 9, sala nr 21
Koszt:  udział bezpłatny
Limit miejsc: 35 osób
Zgłoszenia należy przysyłać do 22 czerwca 2017 r. [formularz zgłoszenia]