Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Rok szkolny 2017/18 - Kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego na wczesnym etapie nauczania

 

mscdn

 

Kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego
na wczesnym etapie nauczania

 

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych,

W związku z dużym zainteresowaniem kursem kwalifikacyjnym z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego na wczesnym etapie nauczania, nadającym kwalifikacje pedagogiczne do nauczania języka angielskiego w przedszkolach oraz w klasach I-III szkoły podstawowej, organizowanym przez MSCDN Wydział w Warszawie, uprzejmie informujemy, że planujemy otworzyć kolejną edycję kursu w roku szkolnym 2017/2018.

Kurs rozpocznie się po zebraniu grupy - 20 osób - w październiku 2017 r.

  • Zajęcia odbywać się będą w soboty w godzinach 900 – 1530 od października 2017 do kwietnia 2018 r. z przerwami na ferie świąteczne oraz zimowe. W ramach kursu uczestnicy są zobowiązani do odbycia 60 godzin praktyk w placówkach macierzystych.
  • Zajęcia na kursie organizowane są na podstawie programu MEN, zmodyfikowanego i zatwierdzonego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w wymiarze 240 godzin, w tym 60 godzin praktyk.

Koszt kursu: 1700 złotych (istnieje możliwość wpłaty w dwóch ratach).

W kursie mogą uczestniczyć nauczyciele czynni zawodowo, legitymujący się dyplomem ukończenia studiów wyższych o profilu pedagogicznym ze specjalnością nauczanie zintegrowane/wczesnoszkolne lub wychowanie przedszkolne oraz znajomością języka angielskiego na poziomie B2 potwierdzoną certyfikatem zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia MEN z dnia 17 kwietnia 2012 r. (np. FCE, PTE...) lub na poziomie średnio zaawansowanym B1 potwierdzonym świadectwem maturalnym lub innym zaświadczeniem wystawionym przez instytucję do tego uprawnioną (np. szkołę językową).  

Pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach oraz w klasach I-III szkoły podstawowej uzyskuje nauczyciel, który  posiada ukończone studia wyższe o profilu pedagogicznym ze specjalnością nauczanie zintegrowane/wczesnoszkolne lub wychowanie przedszkolne, ma przygotowanie pedagogiczno-metodyczne w zakresie metodyki nauczania  języka angielskiego na pierwszym etapie kształcenia (kurs kwalifikacyjny) oraz wykazuje się znajomością języka angielskiego potwierdzoną certyfikatem zgodnie z rozporządzeniem o kwalifikacjach nauczycieli MEN z  dnia 17 kwietnia 2012 r.

Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej na stronie www.warszawa.mscdn.edu.pl do dnia 23 września 2017 r.

Warunki przyjęcia na kurs:

  • elektroniczne zgłoszenie [formularza zgłoszenia]
  • przysłanie na adres MSCDN:
    • kserokopii właściwego dyplomu ukończenia studiów wyższych,
    • kserokopii zaświadczenia o znajomości języka angielskiego na wymaganym poziomie oraz 
    • oryginału [zaświadczenia o zatrudnieniu] z miejsca pracy.


Wymienione dokumenty prosimy przysyłać na adres: MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa z dopiskiem "Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli języka angielskiego na wczesnym etapie nauczania" do dnia 23 września 2017 r.

Kwalifikacja na kurs dokonywana jest na podstawie zgłoszeń elektroniczych
i załączonych dokumentów.

Osoby zakwalifikowane otrzymają mailowo potwierdzenie przyjęcia na kurs wraz z informacjami dotyczącymi szczegółów jego organizacji.   

Informacji szczegółowych udziela Ewa Orłowska (kierownik kursu),
tel.: (22) 536 60 80, pn. - pt. w godz. 1000 – 1400
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.