Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Oblicza współczesnego patriotyzmu – kształtowanie postaw obywatelskich

 

 

 

 

lllogo                                                mscdn

 

 

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają w ramach Szkoły Letniej Wiedzy o Społeczeństwie na konferencję


„Oblicza współczesnego patriotyzmu – kształtowanie postaw obywatelskich”

 

Konferencja jest podsumowaniem wspólnego projektu MSCDN i INP UW „Akademia Wiedzy o Społeczeństwie”. Projekt realizowany od października 2016 r. zakładał doskonalenie kompetencji obywatelskich nauczycieli oraz pośrednio uczniów szkół mazowieckich, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych umiejętności debatowania oraz wykorzystania tej umiejętności w szkołach.


Projekt Akademia Wiedzy o Społeczeństwie, w zrealizowanej do tej pory w formule - dwóch seminariów i warsztatów, przybliżał uczestnikom pojęcie konstytucjonalizmu współczesnego, doskonalił umiejętności udziału i prowadzenia debaty, wprowadzał w tajniki marketingu politycznego.

Szkoła Letnia Wiedzy o Społeczeństwie zakłada osiągnięcie dwóch głównych celów:

  • promowanie świadomego uczestnictwa w życiu publicznym i politycznym Państwa;
  • wymianę poglądów i doświadczeń w obszarze kształtowania postaw obywatelskich.

Realizacja projektu z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego gwarantuje udział w Konferencji wybitnych przedstawicieli świata nauki oraz osób ważnych w życiu społeczno-politycznym kraju (szczegółowy program w załączeniu).
Uwieńczeniem pierwszego dnia Konferencji będzie wydarzenie kulturalne - spektakl „ Nic nowego pod słońcem” w wykonaniu Sławomira Hollanda.

podpisy

Serdecznie zapraszamy

 

Szczegóły dotyczące organizacji Konferencji znajdą Państwo na drugiej stronie zaproszenia oraz w dołączonym programie Letniej Szkoły Wiedzy o Społeczeństwie.  


Termin:
Szkoła Letnia Wiedzy o Społeczeństwie odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2017 r.

Miejsce:

  • 30 czerwca 2017 r. (dzień pierwszy) – Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 3, sala im. Czarnowskiego,
  • 1 lipca 2017 r. (dzień drugi) – siedziba MSCDN, Warszawa, ul. Świętojerska 9, Aula/parter

Rekrutacja:
Zgłoszenia na Konferencję w ramach Szkoły Letniej Wiedzy o Społeczeństwie przyjmowane są wyłącznie w [formie elektronicznej]. Zapisy na stronie http://warszawa.mscdn.edu.pl do dnia 26 czerwca 2017 r. Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga!
Udział w Letniej Szkole Wiedzy o Społeczeństwie jest odpłatny, całościowy koszt udziału w dwóch dniach Konferencji to 50 zł od osoby. W przypadku potrzeby wystawienia faktury prosimy o  wypełnienie dodatkowych pól w formularzu zgłoszeniowym (dokładne dane placówki). Termin płatności faktury – 14 dni.

Wpłaty prosimy przesyłać na Konto Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW:
32 1160 2202 0000 0000 6085 0365 , z dopiskiem: konferencja INP-MSCDN, w nieprzekraczalnym terminie 26 czerwca 2017 r.

Koszty podróży i noclegu uczestnicy zapewniają we własnym zakresie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: MSCDN Wydział w Warszawie ul. Świętojerska 9, 00 - 236 Warszawa

  • Dorota Jasińska - tel.  22 536 60 69, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     
  • Ewa Lubczyńska – tel. 22 536 60 19, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.