MSCDN Wydział w Warszawie, ul.Świętojerska 9, 00-240 Warszawa - 31 VIII, 1 IX 2018 - Konstruowanie programów i zajęć profilaktycznych w oparciu o metodę TZA - kurs dla trenerów
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

31 VIII, 1 IX 2018 - Konstruowanie programów i zajęć profilaktycznych w oparciu o metodę TZA - kurs dla trenerów

 

 


Szanowni Państwo,
Nauczyciele, pedagodzy, psychologowie pracujący z dzieci i młodzieżą przejawiającą zachowania problemowe

Zapraszamy na kurs doskonalący :

 


Konstruowanie programów i zajęć profilaktycznych w oparciu o metodę TZA - kurs dla trenerów

 

 

Celem szkolenia jest kształtowanie umiejętności konstruowania i prowadzenia programów mających na celu m. in. zapobieganie agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży. Rozwój warsztatu pracy trenera w zakresie kształtowania umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz wnioskowania moralnego wśród dzieci i młodzieży.


Program szkolenia:

  1. Organizacja grupy: dobór uczestników, motywowanie.
  2. Trening Kontroli Złości: trenowanie przebiegu sesji, ćwiczenia rozwijające poszczególne umiejętności sekwencji kontroli złości, umiejętności zaawansowane.
  3. Trening Umiejętności Społecznych – dobór umiejętności, trenowanie przebiegu sesji, ćwiczenia uzupełniające.
  4. Trening Wnioskowania Moralnego – diagnoza poziomu rozwoju moralnego uczestników, konstruowanie dylematów moralnych dostosowanych do uczestników treningu, trening przebiegu sesji treningowej, ćwiczenia uzupełniające.
  5. Umiejętności trenerskie – fazy procesu grupowego, trudne sytuacje w grupie, wprowadzenie programu z uwzględnieniem środowiska szkolnego i rodzinnego.
  6. Warunki uzyskania certyfikatu trenerskiego.

Liczba godz.: 20
Termin: 31.08.18 (godz. 9.00-16.00) i 01.09.18 (godz. 9.00-16.00)
Miejsce: MSCDN Warszawa, ul. Świętojerska 9 , sala 21, parter
Koszt: 160 zł

Prowadzący:

Barbara Rozmus i Agnieszka Kowalczyk - Psycholożki, Master Trenerki TZA, certyfikowane trener biznesu, terapeutki Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (TSR). Prowadzą warsztaty i szkolenia z zakresu kształtowania umiejętności społecznych, profilaktyki agresji oraz uzależnień. Realizują szkolenia dla rodziców, wychowawców i opiekunów z zakresu kompetencji wychowawczych. Posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy warsztatowej i indywidulnej z dziećmi i młodzieżą. Współtworzą i realizują programy profilaktyczne z zakresu kształtowania umiejętności społecznych, zapobiegania agresji oraz uzależnieniom (od substancji i zachowań, czynności). Brały udział w licznych szkoleniach prowadzonych przez zagranicznych i polskich trenerów, które prezentowały metody z nurtu behawioralno – poznawczego, między innymi związane z Treningiem Zastępowania Agresji (Peace 4 Kids, PREPARE, Tame).


Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w [formie elektronicznej]. Po skompletowaniu grupy chętnych uczestników, otrzymają Państwo informację o warunkach zakwalifikowania na szkolenie.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant:
Beata Rola e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536-60-87 w godz. 8.00 – 14.00