Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

29 VIII 2017 - Przygotowanie do wdrażania nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej (przyroda, biologia, geografia, chemia) w szkole podstawowej od 2017 r.

 

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele przyrody, biologii, geografii i chemii szkół podstawowych

Zapraszamy na bezpłatną konferencję:

 

Przygotowanie do wdrażania nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej (przyroda, biologia, geografia, chemia) w szkole podstawowej od 2017 r.

 

Program szkolenia:

 1. Założenia nowej reformy oświatowej od 2017 r.
 2. Status prawny oraz struktura nowej podstawy programowej z przyrody, biologii, geografii i chemii realizowanej w szkole podstawowej.
 3. Analiza zmian w podstawie programowej w odniesieniu do wymagań, działów tematycznych, korelacji z innymi przedmiotami i ramowych planów nauczania.
 4. Podstawa programowa z przedmiotów edukacji przyrodniczej jako fundament programów nauczania w szkole podstawowej.

Lizba godz.: 4
Termin: 29 sierpnia 2017r. w godz.15.00 - 18.00
Miejsce:  MSCDN, Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9,

 • 1500 – 1600 – część ogólna dla wszystkich nauczycieli – Aula/parter
 • 1600 – 1800 – część warsztatowa dla nauczycieli biologii – Aula/parter
 • 1600 – 1800 – część warsztatowa dla nauczycieli przyrody – sala 21/parter
 • 1600 – 1800 – część warsztatowa dla nauczycieli geografii – sala 01/parter
 • 1600 – 1800 – część warsztatowa dla nauczycieli chemii – sala 04/parter

Prowadzący:

 • Anna Grzybowska - wieloletni nauczyciel geografii z doświadczeniem pracy w liceum, gimnazjum i szkole podstawowej, egzaminator maturalny; nauczyciel konsultant Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Autorka i realizatorka wielu szkoleń dla nauczycieli dotyczących nowoczesnego nauczania geografii z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych.
 • Dorota Jasińska - konsultantka ds. edukacji przyrodniczej MSCDN w Warszawie. Dyplomowany nauczyciel biologii z wieloletnim doświadczeniem. Autorka i realizatorka  licznych form doskonalenia zawodowego z zakresu metodyki i dydaktyki przedmiotów przyrodniczych. Trenerka (STOP).
 • Stanisław Ryszard Piech - nauczyciel dyplomowany, wieloletni nauczyciel chemii w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Konkursu Chemicznego, egzaminator gimnazjalny i maturalny, współpracownik OKE i CKE, wieloletni dyrektor zespołu szkół.
 • dr Ewa Pyłka-Gutowska- doktor pedagogiki, nauczyciel konsultant, koordynator zespołu edukacji przyrodniczej na Mazowszu, edukator MEN. Autorka programów nauczania i podręczników dla uczniów oraz poradników dla nauczycieli.

Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej. Zapisy na stronie  warszawa.mscdn.edu.pl do dnia 21 sierpnia 2017r.
Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: Dorota Jasińska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;      tel. (22) 536 60 69 w godz. 10.00 – 14.00