Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

11 I 2016 - Empiryczne poznanie świata przyrody

W dniu 11 stycznia 2016 r. odbyła się konferencja dla nauczycieli przyrody szkoły podstawowej oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na temat:


Empiryczne poznanie świata przyrody


Celem konferencji było zainspirowanie nauczycieli do podejmowania działań na rzecz aktywnego poznawania świata przyrody razem z uczniami oraz prezentacja dobrych praktyk.

Wśród prelegentów referaty wygłosili min.:

  • dr Tomasz Samojlik - dr nauk biologicznych, adiunkt w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży- O odkrywaniu przyrody. Od książek picturebooków i komiksów do fascynacji naturą.
  • dr Wojciech Gil - dr inżynier nauk leśnych, adiunkt w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym. Zadziwiająca przyroda. Czy w każdym z nas drzemie badacz odkrywca? Edukacja przyrodnicza-las możliwości.
  • dr Dorota Sobierańska - Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego Od rozbudzania ciekawości poznawczej do pasji - dobre rozwiązania. Apetyt na mrówki.

Prowadzenie konferencji oraz moderowanie dyskusji- dr Ewa Pyłka-Gutowska- koorydnator ds. edukacji przyrodniczej w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.