Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Program edukacyjny "Porcja pozytywnej energii"

 

ppe1Program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii”, skierowany do uczniów i nauczycieli klas 1-6 szkół podstawowych, ma na celu propagowanie zasad zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Obecnie trwa już III edycja Programu, w ramach którego nauczyciele otrzymują materiały dydaktyczne, pomocne w przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat odpowiedniego sposobu żywienia,  wartościowych produktów spożywczych, przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków, a także sposobów na aktywne spędzanie czasu.

 

 

„Porcja Pozytywnej Energii”

 

 

Istotnym elementem programu „Porcja Pozytywnej Energii” jest konkurs, w którym dzieci przygotowują prace o tematyce społecznej. Celem konkursu jest edukacja prozdrowotna dzieci poprzez angażowanie ich w aktywne rozwijanie swoich umiejętności. Ponadto udział w konkursie wyzwala w dzieciach kreatywność, a także uczy pracy w grupie. Autorzy (każdy uczeń oraz nauczyciel prowadzący) zostaną nagrodzeni voucherami na zakup odzieży lub sprzętu sportowego.  Projekt jednocześnie aktywizuje szkołę do podejmowania tematu o znaczeniu społecznym.  

Zachęcamy nauczycieli klas 1-6 szkół podstawowych do zgłaszania się do programu. Wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie http://www.porcjapozytywnejenergii.pl/.

 

ppe1